Alle bedrijven met een actief account hebben een e-mail van de TRACES helpdesk van de NVWA gehad. Bedrijven moeten ervoor zorgen dat dit account aangevraagd en gevalideerd is voor 11 oktober 2021. Tot en met 16 oktober kunnen alleen certificaten die voor 11 oktober ingevoerd zijn, nog worden gecertificeerd in TRACES Classic. Na 16 oktober zal de INTRA module in Traces Classic worden afgesloten.
Na 11 oktober is het dus niet meer mogelijk om certificaten in te voeren in TRACES Classic.
Handleiding en helpdesk
Een handleiding voor het aanmaken van een account kunt u hier downloaden. Bij vragen of problemen kan contact opgenomen worden met de Helpdesk TRACES.
De NVWA heeft TNT uitgebreid getest en heeft geconcludeerd dat het systeem, opgeleverd door de Europese Commissie, niet optimaal werkt. Nederland heeft, net als andere lidstaten, om uitstel gevraagd bij de Europese Commissie.
Of de datum van overgang inderdaad 11 oktober wordt is daarom nog onzeker. Wel adviseert de NVWA om zo spoedig mogelijk een account aan te vragen en te laten valideren.
Contactpersoon: TRACES helpdesk, nvwahelpdesktraces@nvwa.nl.