Kennisdag Duurzame Energie in de melkveehouderij

  • Achterhoek Noord
  • Regio Oost
  • Gelderland
  • Oost Achterhoek
  • West Achterhoek
  • De Liemers Montferland

Voor melkveehouders in de wijde regio van Laren (Gelderland) is er zaterdag 26 november een kennisdag over duurzame energie.

16B9055

LTO Noord regio Oost is een van de deelnemende partners binnen dit Gelders Energie Akkoord (GEA). Centraal staan de technische en financiële mogelijkheden om zelf energie op te wekken - en op te slaan - en om het machinepark te elektrificeren. 

• GEA-partners LTO Noord regio Oost, LTO Noord afdeling Achterhoek Noord, Lochem Energie, Wakker Laorne en Slootsmid organiseren deze Kennisdag Duurzame Energie. Deze vindt op 26 november plaats van 10.00 tot 15.00 uur bij Slootsmid Laren, Zutphenseweg 31 te Laren. Iedereen is welkom.

André Rotteveel: “Laagdrempelig contact”

Adviseurs Energie André Rotteveel en Robin Schapelhouman zijn namens LTO Noord aanwezig met een informatiestand. André: “Ik merk dat boeren gewoon heel concreet willen weten wat er nu beschikbaar is op het gebied van duurzame energie, wie dat verkoopt en wat dat gaat kosten. Deze informatiemarkt is daartoe een ideale gelegenheid waarop agrariërs laagdrempelig in contact kunnen komen met leveranciers.”

Concrete oplossingen qua duurzaamheid

Voor een agrarisch bedrijf – en in het bijzonder een melkveehouderij - is veel mogelijk, op naar een CO2-vrije bedrijfsvoering. Hun energiehuishouding is heel specifiek, maar biedt wel mogelijkheden voor rendabele verduurzaming, zoals monomestvergisting, zon op dak, boerderijmolens en opslag.

Boeren op weg helpen

Idee is om boeren verder op weg te helpen met praktische informatie om de opwekking van groene stroom/groen gas te stimuleren. Dat betekent: bekendheid geven aan innovatieve oplossingen, het gesprek voeren over wat er in de weg staat en de instap voor maatregelen makkelijker en laagdrempeliger maken.

Deelnemers aan de Kennisdag Duurzame Energie

  • LTO Noord, regio Oost
  • CCS energieadvies
  • Wakker Laorne
  • WES
  • Univé
  • Lochem Energie
  • Oxe geeft gas
  • Referm
  • Netafim
  • Lely
  • JOZ
  • Loohuis installatie
  • Verticale zonnepanelen
  • Iwell BV