Agroforestry en melkveehouderij

Onze belangrijkste doelgroep zijn melkveehouders in Noord-Nederland die interesse hebben om bomen en struiken te combineren met hun grasland en koeien. We richten ons vooral op ongeveer 10 melkveehouders die meedoen in een Community of Practice, waar ze samen leren en ervaring delen. Daarnaast betrekken we nog een groep van ongeveer 25 melkveehouders die geïnteresseerd zijn in agroforestry. Voor hen maken we toegankelijke informatie zoals workshops, nieuwsbrieven en korte filmpjes.

We willen deze melkveehouders helpen met goede ideeën, praktische voorbeelden en een duidelijk plan om agroforestry op hun bedrijf toe te passen. Zo kunnen ze bijdragen aan klimaatverbetering en biodiversiteit, en ook hun inkomen verbeteren.

Wat willen we bereiken?

  • Meer inzicht krijgen in hoe agroforestry en melkveehouderij samen kunnen werken.

  • Praktische en financieel haalbare ontwerpen maken voor agroforestry op melkveebedrijven.

  • Experimenteren met verschillende vormen van agroforestry om te leren wat goed werkt.

  • Melkveehouders inspireren en ondersteunen om agroforestry toe te passen.

  • Bijdragen aan het vastleggen van koolstof, het verbeteren van de natuur en een beter verdienmodel voor melkveehouders.

Sjoerd van der Meulen

Projectleider

Actueel of mijlpaal kiezen

Geen Nieuws en Mijlpalen

Word lid

Word lid van LTO Noord en versterk je positie in de agrarische sector. Meld je nu aan!

Boer aait koe in weiland.

LTO Dichtbij app

Blijf up-to-date met het laatste nieuws voor jouw agrarische bedrijf via de LTO Dichtbij app.